Конкурс

У листу на румунском језику , „Libertatea“, објављен је конкурс за упис у школску 2015/2016 годину.

Ђачка приредба

Поводом завршетка школске године, ученици су организовали приредбу у којoј су учествовали: Школски хор под вођством професора Марковић Бранка Драмска секција са представом "Госпођа министарка" под вођством професoра Стричевић Данице и Шуковић Марјановић Душице Музичка секција под вођством професора Николић Будимира

Свечана додела диплома

Асоцијација слепих и слабовидих

Асоцијација слепих и слабовидих из Зрењанина у сарадњи са Градском народном библиотеком "Жарко Зрењанин" посетили су средњу школу и одабраној групи ученика презентовали начин живота слепих и слабовидих.

Матура

Прослава матуре одржана је 29. маја 2015. године на Каштелу Банатера.

Једнодневни излет

Школа је у сарадњи са локалном самоуправом и ЈКП "8. Август" организовала бесплатан једнодневни излет за све ученике и том приликом обишли су Палић и Суботицу.

Прослава матураната уз трубаче

Матуранти Средње школе "Ђура Јакшић" прославили су последњи наставни дан уз трубаче.

Отворена врата школе

У среду, 20. маја, поводом Отворених врата школу су посетили ученици основних школа из Александрова, Нове Црње, Војводе Степе и Радојева.

Отворена врата школе

У четвртак, 14. маја, поводом Отворених врата школу су посетили ученици основних школа из Житишта, Банатског Двора, Равног Тополовца, Торка, Итебеја и Међе.

Укидање субвенција ђачких карата за зрењанин

Прочитај више

Крос

Одржан је пролећни крос на стадиону ФК "Будућност". Након одржаног кроса у школском дворишту ораганизоване су спортске игре.

Живот у Средњој школи "Ђура Јакшић" Српска Црња

Погледај видео

Окружно такмичење из физике

Ученик првог разреда гимназије, Срђан Шуковић, на окружном такмичењу из физике, одржаном у Зрењанину 17. марта 2015. освојио је друго место и пласирао се на републичко такмичење које ће се одржати 25. априла 2015. у Зрењанину.

Дан отворених врата

Дана 26. марта 2015. године организован је "Дан отворених врата" приликом чега су школу посетили ученици основних школа "Глигорије Попов" из Руског Села, "Славко Родић" из Банатског Великог Села и "Иво Лола Рибар" из Нових Козараца.

'Колико се познајемо'

Александра Бошковски, Марија Радић, Јована Николин и Владимир Алексић освојили прво место у првом кругу такмичења квиза "Колико се познајемо".

Окружно такмичење из енглеског језика

Ученица четвртог разреда гимназије, Шуковић Сара, освојила је треће место на окружном такмичењу из енглеског језика које је одржано у Зрењанину и тиме се пласирала на републичко такмичење.

Смотра рецитатора

Ученици Гаврилов Александра и Лазин Аца на смотри рецитатора која је организована у Народној библиотеци "Ђура Јакшић" у Српској Црњи пласирали су се на следећи ниво такмичења које ће бити одржано у Чоки.

Републичко такмичење из математике

Ученик првог разреда гимназије, Шуковић Срђан, освојио је треће место на републичком такмичењу из математике у Зајечару.

Сајам образовања - путокази

Ученици завршних разреда СШ "Ђура Јакшић" Српска Црња организовано посетили 11. Међународни сајам образовања "Путокази" у Новом Саду.

Окружно такмичење из математике

Ученик првог разреда гимназије, Срђан Шуковић, освојио је прво место на окружном такмичењу из математике и пласирао се на републичко такмичење које ће се одржати 28. фебруара 2015. године у Зајечару.

Хуманитарна акција

• Организована је хуманитарна акција на иницијативу ученичког парламента "ПОМОЗИМО НЕНАДУ".
  • Сакупљено је 15.000 динара.

Кречење школе

Након више деценија, школа је окречена. Радове на кречењу школе је извела СЗМФР "Капи" из Сечња у периоду од 23.децембра 2014. до 30. децембра 2014.

Вршњачка едукација

• Тема: Насиље у партнерским односима
  • Одржана за ученике у просторијама школе

Одржан семинар за запослене

• Тема: Методе и облици ефикасне наставе и учења - базични ниво
  • Трајање: 16 сати

Донација

Стигла је нова опрема у вредности од око 2000 евра за кабинет трговаца. Ова опрема је донација немачке асоцијације GIZ.

Сајам књига

Запослени Средње школе „Ђура Јакшић“ Српска Црња посетили су 59. Међународни београдски сајам књига.

Извештај о спољашњем вредновању школе

Слике из Петнице ученице Саре Шуковић

Јесењи крос

Одржан је јесењи крос.

Замена прозора

Почела је замена дотрајале дрвене столарије ПВЦ столаријом.

Радионица из монетарне економије

Одржана је радионица из монетарне економије на тему: "Пројекција кућног буџета за текући месец"

Предавање

Одржано предавање о словенској митологији.

Ученички парламент

Одржан други ученички парламент.

Акција озелењавања и уређења школе и околине

Ученички парламент

Одржан први ученички парламент.